– Påsken 2026 –

skiguiding 1 dag

TID:

1. – 4. april 2026

PRaKTISK:

Pris per person for skiturer:

1.950,- per dag

Påmelding til breogfjell 

Vi trenger fire påmeldte kursdeltakere for å gjennomføre turen. Ved for få påmeldte vil du få beskjed god tid i forveien.

Info om føringen

Mange av toppene i Hurrungane kan og nåes vinterstid, og har fantastiske nedkjøringer. 

Hos oss blir du med i en liten gruppe på 6 personer ledet av en sertifisert guide. Turene går til klassiske ruter i Hurrungane-massivet. Turene gjennomføres utenfor skredterreng, og er ment som et lavterskeltilbud.

De største klassikerne i området er Lauvnostind, Store Dyrhaugstind, Austabotntind, Steindalsnosi og Fanaråken. De fleste av disse fjellene byr på ulike nedkjøringer og kombinasjonsmuligheter.

Dersom du ønsker å gå på en mer krevende tur, som for eksempel Ringstind, anbefaler vi å bestille en privat guide.

tur med guide

Det er mange gode grunner til å leie seg en guide for å gå randoturer i bratt terreng. Mange tenker kanskje at førerens oppgave er å gjøre skredvurderinger, men en fører kan bidra med mye mer. Noen av turene går på bre. Føreren kjenner breen og eventuelle sprekker. I tillegg hjelper føreren med å finne den beste snøen, men også små tips om bruk av hælløftere, feller, staver og tur generelt. Mye av dette er læring for de neste turene. På egen hånd eller med fører!

 

FØLG OSS GJERNE

 

 TURTAGRØ HOTEL

6877 Fortun

+47 57 68 08 00

Hotellet er stengt for sesongen. Vi åpner igjen 31. mars neste år.

NYHETSBREV